ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREWodór
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
22.01.2021r. 10:52

Nord Stream 2 mógłby w przyszłości słać wodór do Europy, ale niemieckie ministerstwo finansów ma zastrzeżenia do dostaw tego paliwa gazociągami. Sprzeciwia się mu niemiecki Uniper, partner finansowy inwestycji - czytamy w BiznesAlert.pl.
20.01.2021r. 13:46

- Uważamy "zielony" wodór i inne paliwa z odnawialnych źródeł jako kluczowe dla osiągnięcia zeroemisyjności do 2050 roku - powiedział cytowany przez serwis pb.pl Martin Neubert, szef Orsted Offshore.
19.01.2021r. 13:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W połowie stycznia podczas sesji Rady Miejskiej dyskutowano o kierunkach rozwoju wałbrzyskiej komunikacji miejskiej. Zrobiono pierwszy krok w kierunku wymiany wałbrzyskiego taboru autobusowego na autobusy wodorowe. Oto szczegóły, a także przesłanki tej decyzji.
19.01.2021r. 12:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Hyundai Motor Group podpisał pakt inwestycyjny z rządem południowej prowincji Guangdong w Chinach, dotyczący budowy pierwszej zagranicznej fabryki systemów ogniw wodorowych. Działanie wpisuje się w strategię firmy, która zamierza zostać liderem na rynku pojazdów napędzanych wodorem.
19.01.2021r. 12:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Polska zamierza stworzyć program finansowany ze środków europejskich i krajowych, który pozwoli instalować elektrolizery o mocy 1 MW, które pozwolą stabilizować wyspy energetyczne powstałe dzięki rozwojowi fotowoltaiki.
18.01.2021r. 14:05

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Jak czytamy w gramwzielone.pl, Linde, potentat na rynku gazów przemysłowych, zamówił dotychczas największy na świecie elektrolizer PEM od firmy ITM Power, która jest w trakcie budowy największej na świecie fabryki tego rodzaju urządzeń. Linde jest jednym z inwestorów ITM Power.
18.01.2021r. 10:40

Według nowego raportu think-tanku New Nuclear Watch Institute (NNWI) wodór wytwarzany z wykorzystaniem elektrolizera zasilanego energią elektryczną pochodzącą z elektrowni jądrowej, mógłby mieć "znaczący wkład" w rozwój gospodarki wodorowej.
18.01.2021r. 07:56

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Od początku roku wykorzystywana przez niemiecki oddział Kolei Austriackich energia elektryczna pochodzi w całości ze źródeł odnawialnych - poinformował przewoźnik. Jest to kolejny krok ÖBB na drodze do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko. Grupa ÖBB ma już dziś własne źródła "czystej" energii, a wkrótce zamierza rozbudować ich sieć.
16.01.2021r. 17:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Siemens Energy i jego spółka zależna Siemens Gamesa Renewable Energy zamierzają wydać 120 mln EUR na sprawdzenie możliwości produkowania na miejscu wodoru korzystając z energii z morskich farm wiatrowych.
14.01.2021r. 13:02

Ministerstwo klimatu i środowiska przekonuje, że Komisja Europejska zmieniła stanowisko w sprawie wodoru dzięki zabiegom Polaków, dopuszczając różne sposoby wytwarzania wodoru zgodnie z zasadą neutralności technologicznej, w tym wodór szary wytwarzany w rafineriach polskich już teraz - czytamy w BiznesAlert.pl.cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE