ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREWodór
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
30.07.2021r. 11:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Rynek produkcji wodoru może wzrosnąć niemal trzykrotnie do 2050 r. dzięki nabierającemu tempa procesowi dekarbonizacji i konieczności poszukiwania dodatkowych i emisyjnych w niskim stopniu źródeł energii - wynika z raportu firmy doradczej Bain & Company. Wzrost rynku będą napędzać spadające koszty produkcji, rosnące ceny uprawnień do emisji CO2 oraz dotacje rządowe na wdrażanie rozwiązań wodorowych.
29.07.2021r. 20:00

www.cire.pl - branża spędza dzień na CIRE
Projekt Sescom pod nazwą "Budowa stacji tankowania wodoru dla autobusów oraz samochodów ciężarowych i osobowych" znalazł się w kolejnej rundzie naboru na dofinansowanie w kwocie 60,3 mln zł od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Łączna wartość projektu ma wynieść 70,9 mln zł
29.07.2021r. 13:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Klasyczne samoloty napędzane zrównoważonymi paliwami lotniczymi mogą zostać zastąpione innowacyjnymi maszynami na wodór. Wszystko we względu na oszczędności i ekologię.
29.07.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Ukraina planuje zostać najbliższym sojusznikiem energetycznym Niemiec i ma nadzieję, że rosyjski gaz w przyszłości straci na znaczeniu, pisze "Die Welt".
28.07.2021r. 10:00

www.cire.pl - branża spędza dzień na CIRE
Unia Europejska (UE) zainwestuje 118 mln euro w 32 małe innowacyjne projekty niskoemisyjne w kilkunastu państwach członkowskich UE, w tym w pilotażową fabrykę wodoru o mocy 5 MW w Polsce, poinformowała Komisja Europejska (KE).
28.07.2021r. 08:00

www.cire.pl - branża spędza dzień na CIRE
Ferrum otrzymało od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) 11 288 tys. zł wsparcia na realizację projektu "Detektor naprężeń krytycznych rurociągów stalowych", podała spółka. Za jego realizację odpowiada konsorcjum naukowe "Smart-Pipe". Jest to wspólne przedsięwzięcie Ferrum, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz firmy SHM System.


27.07.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
ZEPAK już ma decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie wytwórni wodoru wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Została wydana przez Prezydenta Miasta Konina p. Piotra Korytkowskiego w uzgodnieniu z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego, Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Poznaniu i z Dyrektorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wód Polskich w Poznaniu.
27.07.2021r. 11:00

www.cire.pl
Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) i Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza podpisały umowę na usługi doradcze dla Klastra Technologii Wodorowych, podał bank. Do najważniejszych usług świadczonych w ramach umowy należą przegląd portfela produktów klastra w celu identyfikacji projektów, które mogłyby uzyskać finansowanie EBI, a także usługi doradcze dla wybranych promotorów projektów obejmujące m.in. strategię finansowania i doradztwo w zakresie możliwości inwestycyjnych dla promotorów projektów.
26.07.2021r. 10:00

www.cire.pl
Hyundai Motor Company podpisał porozumienia z Hyundai Global Service - południowokoreańskim producentem specjalizującym się w elektrycznych układach napędowych statków (spółka zależna Hyundai Heavy Industries Group) oraz Korean Register. Tym samym powstała biznesowa struktura, której zadaniem będzie opracowywanie i komercjalizacja systemów wodorowych ogniw paliwowych do napędzania statków. Jest to też pierwsze strategiczne partnerstwo Hyunadia w obszarze zastosowania technologii systemów ogniw paliwowych w przemyśle stoczniowym.
22.07.2021r. 09:00

www.cire.pl
Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) otrzymał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie wytwórni wodoru wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Elektrowni Konin, podała spółka.cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE