ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREWodór
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
20.04.2021r. 13:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Województwo wielkopolskie chce kupić nowoczesne pociągi wodorowe, które będą jeździły np. z Poznania do Wągrowca. Ta rewolucyjna technologia jest wciąż nowa, bowiem pierwszy wodorowy skład na torach pojawił się w Niemczech zaledwie trzy lata temu. Od tego czasu coraz częściej takie pojazdy wożą pasażerów za zachodnią granicą Polski.


20.04.2021r. 07:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
MZK Konin ma szansę zostać pierwszym miejskim przewoźnikiem w Polsce, który w swoim taborze będzie dysponował autobusem na wodór. Spółka rozpisała przetarg na taki pojazd.
20.04.2021r. 05:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Niemieckie RWE i australijskie H2U połączą siły w celu rozwoju dostaw wodoru z Australii do Niemiec. Mógłby do tego teoretycznie posłużyć terminal LNG planowany w Brunsbuttel, ale należy najpierw zbadać opłacalność ekonomiczną takiego rozwiązania - czytamy w "BiznesAlert.pl".
16.04.2021r. 15:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Technologie wodorowe mogą być jednym z elementów transformacji polskiej energetyki, a rodzime firmy mogą się stać elementem światowego łańcucha dostaw dla nowoczesnych pojazdów zasilanych wodorem. W ramach Krajowego Planu Odbudowy na technologie wodorowe rząd chce wydać 800 mln euro, a kolejne 17 mld zł do 2030 roku, jak zakłada Polska Strategia Wodorowa.
15.04.2021r. 17:57

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
O zastosowaniu wodoru jako paliwa przyszłości oraz potrzebnej infrastrukturze dyskutowano w czwartek w trakcie konferencji online "Wodorowa przyszłość". Spotkanie zorganizował samorząd Rzeszowa.
13.04.2021r. 15:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Według najnowszych doniesień jeszcze w tej dekadzie może powstać pierwsza elektrownia wodorowa na świecie. Chcą ją zbudować firmy Equinor z Norwegii oraz SSE z Wielkiej Brytanii. Lokalizacją elektrowni miałyby być właśnie Wyspy Brytyjskie.
13.04.2021r. 05:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Powstał międzynarodowy zespół projektowy, którego zadaniem jest stworzenie pociągu łączącego napęd elektryczny z napędem z ogniw wodorowych. Renfe udostępni pociąg do testów, Toyota opracowała moduły ogniw paliwowych, zaś CAF dostarczy akumulatory. Projekt dysponuje budżetem w wysokości 14 mln euro, a efekty prac powinniśmy poznać za cztery lata.
12.04.2021r. 18:09

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Rząd holenderski zobowiązał się przeznaczyć do 338 mln euro na rozbudowę krajowego segmentu zielonego wodoru w ramach swojego planu klimatycznego - czytamy w "BiznesAlert.pl".
12.04.2021r. 13:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Alstom otrzymał pierwsze zamówienia na pociągi wodorowe we Francji. W imieniu czterech regionów państwowe przedsiębiorstwo kolejowe SNCF zamówiło pierwsze dwanaście pociągów opracowanych przez Alstom do jazdy zarówno po liniach napowietrznych, jak i na wodorze. Zamówienie jest warte prawie 190 mln euro.
12.04.2021r. 10:19

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Toyota Motor Europe jest nowym udziałowcem startupu Energy Observer Developments (EODev). Francuska firma została założona w 2019 roku w celu prowadzenia prac badawczo-rozwojowych nad katamaranem H2 Energy Observer, dla którego Toyota dostarcza technologię ogniw paliwowych.



cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE