ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREWodór
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pierwsza w Australii fabryka wodorowych ogniw paliwowych
22.02.2021r. 12:18

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Firma Lavo, producent krajowych elektrolizerów wodoru i systemów magazynowania wodoru z Sydney podpisała porozumienie w sprawie budowy zakładu produkcyjnego wodorowych ogniw paliwowych o wartości 20 milionów AU $ (15,7 miliona dolarów).
"Trwają przygotowania do budowy obiektu, który jest wspierany przez grant z Advanced Manufacturing Growth Center. Budowa ma się rozpocząć w trzecim kwartale 2021 r., a jej zakończenie planowane jest na początek 2022 r. Rozpoczęcie produkcji ma nastąpić jeszcze w tym samym roku" - mówi Alan Yu, prezes Lavo. "Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z SCG i pomocą w realizacji jego wizji miasta, które jest liderem w dziedzinie innowacji, projektowania, przedsiębiorczości i, co ważne, zrównoważonego rozwoju" - dodał.

Rozwój umożliwi lokalną produkcję technologii ogniw paliwowych z membraną polimerowo-elektrolitową (PEM) holenderskiej firmy Nedstack dla Lavo.Ogniwa paliwowe PEM firmy Nedstack są kluczowym elementem systemu Lavo, uruchomionego pod koniec ubiegłego roku i opisanego przez firmę jako pierwszy i jedyny na świecie gotowy do użytku komercyjnego system magazynowania energii wodorowej, zaprojektowany do codziennego użytku w domach mieszkalnych i firmach.
Lavo informuje, że akumulator wodorowy, który został opracowany we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii i przechowuje 40 kWh energii, zapewnia bardziej kompletne, wszechstronne i zrównoważone rozwiązanie do magazynowania energii niż jakakolwiek alternatywa dostępna obecnie na rynku.

Czytaj również:

Czy znasz to narzędzie?

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: kreatywny innowator 23.02.2021r. 13:08
bardziej sprawne, tańsze, prostsze niestarzejące są wodorowe rotacyjne ceramiczne wolnoobratowe zespolone silniki... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE