ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREWodór
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Hiszpania, Francja i Niemcy uruchomiły wspólny projekt "HyDeal" na rzecz zielonego wodoru
14.01.2021r. 11:42

Hiszpania, Francja i Niemcy uruchomiły wspólny projekt "HyDeal", w ramach którego wodór z Półwyspu Iberyjskiego będzie eksportowany do dwóch największych gospodarek w Unii Europejskiej - czytamy w BiznesAlert.pl.
Bez wodoru neutralnego dla klimatu przemysł stalowy i chemiczny nie będzie w stanie osiągnąć neutralności klimatycznej. Jednak zielony wodór był dotychczas dostępny tylko w niewielkich ilościach po wysokich cenach. Polityka i biznes zgadzają się, że to musi się szybko zmienić. Projekt "HyDeal" ma na celu wniesienie w to znaczącego wkładu. Celem jest dostarczenie dużych ilości zielonego wodoru z Hiszpanii do klientów we Francji i Niemczech po konkurencyjnych cenach.
- Za "HyDeal" kryje się konkretny projekt inwestycyjny, za pomocą którego chcemy zbudować cały łańcuch wartości dla produkcji zielonego wodoru na dużą skalę. Zaczyna się od systemów fotowoltaicznych, przechodzi przez elektrolizery, a kończy na pierwszych dużych klientach firmy Anker w przemyśle i energetyce "- powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Thierry Lepercq, były menadżer we francuskiej firmie energetycznej Engie i główny inicjator projektu.
Handelsblatt , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE