ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREWodór
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemcy chcą utrzymać relacje z Rosjanami pomimo otrucia Nawalnego
13.10.2020r. 08:09

Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas powiedział, że próba zabójstwa opozycjonisty rosyjskiego Aleksieja Nawalnego "nie zmienia geografii", a jego kraj zamierza utrzymywać "co najmniej racjonalne" relacje z Rosją - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Nasz kraj żyje z handlu i wymiany naukowej. Z tego tylko powodu zamierzamy utrzymać dobre relacje ze wszystkimi naszymi sąsiadami w oparciu o jasne zasady i wzajemny szacunek - powiedział Maas cytowany przez RIA Novosti. Jego komentarz pojawił się dzień po wprowadzeniu sankcji personalnych wobec ludzi podejrzanych o związki z produkcją toksyny Nowiczok zastosowanej wobec Nawalnego. Część krajów Unii Europejskiej, w tym Polska, domagało się zatrzymania spornego projektu gazociągu z Rosji do Niemiec o nazwie Nord Stream 2. Jednakże Francja i Niemcy zaproponowały alternatywę przyjętą ostatecznie przez Wspólnotę.
Tymczasem minister energetyki Rosji Aleksander Nowak poinformował agencję Interfax, że jego kraj i Niemcu ustaliły, że podpiszą memorandum o wspólnych badaniach wykorzystania wodoru w energetyce. - Jesteśmy gotowi stać się partnerem Europy przy wodorze i odnawialnych źródłach energii - zapewnił minister. Stary Kontynent będzie potrzebował w przyszłości importu wodoru uzupełniającego niedobory paliwa potrzebnego do dekarbonizacji gospodarki. Rosjanie chcieliby go wytwarzać u siebie i słać do Europy gazociągiem Nord Stream 2 - czytamy w BiznesAlert.pl.
RIA Novosti/Interfax , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE