ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREWodór
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Trwają prace nad ustawą prawo wodorowe. Ma być gotowe w III kwartale 2021 r.
12.10.2020r. 15:32

Trwają już prace nad ustawą prawo wodorowe, która ma wdrażać założenia tworzonej strategii energetycznej. Uwzględni listę projektów wodorowych do 2030 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
Wiceminister klimatu Ireneusz Zyska zdradził, że trwają rozmowy z różnymi inwestorami z sektora technologii wodorowych. - Mam nadzieję, że będzie to silny impuls do tego, aby w Polsce nastąpił zdecydowany rozwój gospodarki wodorowej. Od czegoś musimy zacząć. W ciągu najbliższych lat zostaną na polski rynek wprowadzone pojazdy wykorzystujące wodorowe ogniwa paliwowe. Musimy zbudować system tankowania, oprzyrządowanie legislacyjne, także na rzecz bezpieczeństwa instalacji, nabyć kompetencje - wyliczał gość konferencji "Bezpieczeństwo energetyczne: filary i perspektywy rozwoju" w Rzeszowie.

Departament elektromobilności i gospodarki wodorowej resortu klimatu przygotowuje prawo i strategię wodorową. - To są ramy, w których będziemy się poruszać, wyznaczając cele na 2025, 2030 rok. Taki jest horyzont tej strategii - zdradził minister Zyska w komentarzu dla BiznesAlert.pl. - Strategia jest konsultowana w zespole międzyresortowym. Pełnomocnik rządu do spraw gospodarki wodorowej Krzysztof Kubów koordynuje te prace. Istotne zdanie będą miały ministerstwo rozwoju zajmujące się gospodarką oraz ministerstwo aktywów państwowych współpracujące ze spółkami skarbu państwa, które zgłaszają do strategii projekty do awizowania na liście projektów priorytetowych. To będą działania do zrealizowania do 2030 roku, czyli realny wymiar naszej strategii.
Minister Zyska zdradził, że stawa prawo wodorowe będzie kontynuacją prac przy strategii. - Musimy już teraz stworzyć przepisy na rzecz bezpieczeństwa. Już teraz wprowadziliśmy te przepisy do ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, wyprzedzając prace nad ustawą wodorową. Uczciwie mówiąc ustawa wodorowa wymaga dłuższych prac. Będzie w połowie przyszłego roku lub trzecim kwartale. Prawo musi być stabilne i chroniące rynek, a także spełniające parametry bezpieczeństwa i wprowadzające definicje, aby odpowiedzieć na wyzwania rynku, które jeszcze nie są zdefiniowane - zdradził minister w odpowiedzi na pytanie BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Egon 13.10.2020r. 07:49
Ogarnęło mnie poczucie ulgi. Jednak będzie klawo jak cholera bo nie będzie skrajnie drogiego wodoru. Ile razy... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 13.10.2020r. 11:24
A skąd te nadwyżki OZE ? Analizuje ktoś krzywą dostępności wiatru i słońca ? Niemniej jest jasne, że centralny hub... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE