ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREWodór
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kalifornia zakazuje sprzedaży aut z silnikami spalinowymi i będzie promować pojazdy napędzane wodorem
24.09.2020r. 07:37

Kalifornia wprowadza zakaz samochodów benzynowych i dieslowskich do 2035 roku i wyda 39 mln dolarów na budowę ponad 30 stacji tankowania wodoru - czytamy w BiznesAlert.pl.
Po Kalifornii jeździ już niecałe 9000 samochodów napędzanych wodorem. Przewaga wymieniana przez zwolenników wodoru to duża moc ogniw wodorowych w porównaniu z bateriami samochodów elektrycznych, która pozwala napędzać ciężkie samochody, na przykład dostawcze.
Samochody w Kalifornii mają być zeroemisyjne w 2035 roku na mocy rozporządzenia gubernatora Gavina Newsoma. Oznacza to, że nie będzie możliwości korzystania z samochodów napędzanych gazem, który jest niskoemisyjny. Nowe rozporządzenie uwzględnia jednak możliwość posiadania i sprzedaży modeli zakupionych przed datą graniczną. Ponad 40 procent emisji gazów cieplarnianych w Kalifornii pochodzi z sektora transportowego. Nowy zakaz ma doprowadzić do redukcji o 35 procent - czytamy w BiznesAlert.pl.
Forbes , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 3 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Socyal 24.09.2020r. 09:33
Szkoda mi USA. Dzieci roku pańskiego 1968 zrobią z tego kraju to co zrobią. A mówiąc precyzyjnie nie zrobią tylko robią.
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowedź: 24-09-2020r. 10:57 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE