ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREWodór
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Mercedes-Benz zaprezentował ciężarówki o napędzie elektrycznym lub wodorowym
18.09.2020r. 09:38

Mercedes-Benz zaprezentował modele samochodów ciężarowych o napędzie elektrycznym lub wodorowym. Mają one wejść do seryjnej produkcji za kilka lat - czytamy w BiznesAlert.pl.
Mercedes-Benz pracuje nad ciężarówką GenH2 Truck na ogniwa paliwowe o zasięgu do 1000 kilometrów. Ma ona wejść do seryjnej produkcji w drugiej połowie dekady. eActros LongHaul, elektryczny samochód ciężarowy o zasięgu około 500 kilometrów, przeznaczony do energooszczędnego transportu na planowanych trasach długodystansowych - ma być gotowy do produkcji seryjnej w 2024 roku. eActros, elektryczny samochód ciężarowy o zasięgu ponad 200 kilometrów przeznaczony do ciężkiej dystrybucji miejskiej, który w 2021 roku wejdzie do produkcji seryjnej.

- Nasi klienci podejmują racjonalne decyzje zakupowe i nie chcą iść na kompromis w kwestii przydatności swoich samochodów ciężarowych do codziennego użytku, tonażu i zasięgu. Dzięki naszym alternatywnym koncepcjom napędu Mercedes-Benz - GenH2 Truck, eActros LongHaul i eActros - oraz naszym elektrycznym ciężarówkom marek Freightliner i FUSO, skupiamy się wyraźnie na wymaganiach klientów i tworzymy autentyczne, lokalnie neutralne pod względem emisji CO2 alternatywy - powiedział Martin Daum, prezes zarządu Daimler Truck AG i członek zarządu Daimler AG.
- Na naszych drogach potrzebujemy bezemisyjnych pojazdów towarowych. Należą do nich ciężarówki z wodorowymi ogniwami paliwowymi. Wodór ma ogromny potencjał w zakresie ochrony naszego środowiska i silnej gospodarki. Dlatego od ponad dziesięciu lat finansujemy wodór jako paliwo transportowe. Będziemy nadal wspierać rozwój przyjaznych dla klimatu układów napędowych i innowacji w Niemczech i dla nich. Obejmuje to między innymi znaczne zwiększenie finansowania pojazdów - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Andreas Scheuer, niemiecki federalny minister transportu i infrastruktury cyfrowej.
Mercedes-Benz , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE