ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREWodór
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PKN Orlen wyznaczył kamienie milowe w dojściu do neutralności klimatycznej do 2050 roku
16.09.2020r. 12:33

Członek zarządu PKN Orlen Józef Węgrecki powiedział podczas Kongresu Polska-Chemia, że spółka wyznaczyła sobie kamienie milowe w dojściu do neutralności klimatycznej do 2050 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
- PKN Orlen musi mieć kamienie milowe, aby zrealizować cele neutralności emisyjnej do 2050 roku. W pierwszym kroku podjęliśmy decyzję o wejściu w energetykę tak, aby produkować energię z fotowoltaiki, wiatru lub wodoru. Jesteśmy na etapie budowy offshore. Chcemy zakończyć instalację morskiej farmy wiatrowej w 2025 roku. Planujemy także wykorzystać gaz, aby odejść od węgla. Chcemy również, aby nasze biogazowanie produkowały biowodór. Stacje wodorowe są na wstępnym etapie realizacji. Transport wodorowy to jednak część strategii - powiedział. Wskazał, że celem spółki jest także zmniejszenie emisji CO2 w przemyśle chemicznym - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE