ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREWodór
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ukraina może stać się wiarygodnym dostawcą wodoru do UE
27.07.2020r. 15:47

Dmitrij Kuleb, minister spraw zagranicznych Ukrainy poinformował, że kraj może stać się wiarygodnym dostawcą wodoru do UE, w szczególności do Niemiec - czytamy w "BiznesAlert.pl".
17 lipca odbyły się konsultacje między Ukrainą a Niemcami. Dotyczyły współpracy w obszarze energetyki wodorowej, w wyniku których strony uzgodniły przeprowadzenie badania możliwości wykorzystania ukraińskiego systemu transportu gazu (GTS) do transportu wodoru.

"Ukraina powinna nadążać za rozwijającym się światem w sektorze technologii i ich wytwarzaniem oraz określić swój potencjał na kilka kroków naprzód" - powiedziała, cytowana przez "BiznesAlert.pl", pełniąca obowiązki ministra energii Ukrainy Olga Buslawiec.
Przedstawicielka resortu nawiązała do strategii wodorowej UE, która została przedstawiona w lipcu. Uwzględnia ona produkcję "zielonego" wodoru z wykorzystaniem OZE.
W latach 2020-2024 UE planuje instalację elektrolizerów o łącznej mocy min. 6 GW oraz produkcję ok. 1 mln ton "zielonego" wodoru.
Energoreforma , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: wiara 27.07.2020r. 15:58
Zabawne, nie znam żadnego bezpośredniego konektora gazowego między Ukrainą a Niemcami
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 28-07-2020r. 10:09 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE