ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREWodór
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KOMENTARZE
21.11.2017r. 17:13

Firmy wchodzące w skład Rady Wodorowej (ang. Hydrogen Council), we współpracy z McKinsey, opracowały prognozę zmian, do których przyczyni się stosowanie na szerszą skalę wodoru jako paliwa.
31.10.2017r. 05:07

Aby zrozumieć skalę problemu, przed którymi stoją posiadacze samochodów elektrycznych, należy mieć świadomość wszystkich aspektów różnych paliw pojazdów. Zacznijmy od lokalnej stacji benzynowej.
13.10.2017r. 22:26

Zapowiedź urynkowienia procesu powstawania infrastruktury ładowania, wsparcia fiskalnego i wprowadzenia korzyści pozafinansowych dla użytkowników pojazdów elektrycznych, odejścia od stref zeroemisyjnych na rzecz niskoemisyjnych czy wreszcie dostrzeżenie wodoru, który może być technologią przyszłości - to, według opinii Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA), istotne zmiany w projekcie Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. PSPA w ramach procesu konsultacji społecznych aktywnie zabiegała o wprowadzenie tych zmian.
PSPA
25.10.2016r. 05:59

Coraz częściej o wodorze myśli się jako o paliwie, które zastąpi ropę naftową. Najbardziej ekologicznym źródłem wodoru mogłyby być bioreaktory z zielonymi algami. Badacze - w tym z Polski - opisali przebieg reakcji chemicznych związanych ze stabilnością wytwarzania wodoru przez algi.
10.10.2016r. 14:35

Energia ze słońca, która pada na ziemię w ciągu godziny, wystarczyłaby dla całej ludzkości na rok. Pytanie tylko, jak ją zmagazynować. Gdyby udało się przy pomocy światła rozłożyć wodę na wodór i tlen, paliwo wodorowe rozwiązałoby problemy energetyczne świata. Trzeba to jednak zrobić efektywnie i tanio. Do przeprowadzenia reakcji niezbędny jest idealny katalizator. Naukowcy wciąż go poszukują.cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE