ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREWodór
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


OPINIE
25.06.2021r. 18:00

Polska kolej już wkrótce może stać się najbardziej ekologicznie świadomym środkiem transportu. Dzięki ostatnim decyzjom rodzimego przewodnika, a także inwestycjom partnerskim m.in. w Wielkopolsce, problem śladu węglowego odbił się jeszcze głośniejszym echem nie tylko w sektorze transportowym, ale również wśród samych pasażerów. Co jest przyszłością odpowiedzialnych podróży? Właśnie innowacyjne podejście do tematu poprzez m.in. wykorzystanie ekowodoru i zielonej energii.

08.06.2021r. 05:00

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Nowa technologia powinna w ciągu 10-15 lat, od jej powstania, stać się niezbędną częścią otaczającego nas świata, potrafiącą działać w warunkach konkurencyjnych. Jeżeli tak nie staje się, technologia kończy na technologicznym wysypisku lub egzystuje na marginesie gospodarki. Politycznie motywowane subwencje mogą tylko agonię takiej technologii przedłużyć.
01.06.2021r. 07:00

Wodór może stać się jednym z fundamentów transformacji energetycznej, ale aby tak się stało konieczne są nakłady inwestycyjne na projekty, które umożliwią popularyzację wodoru jako paliwa - wynika z raportu Deloitte.
26.05.2021r. 16:00

Redakcja CIRE
Nie węglowa, nie gazowa, ale wodorowa - taki pomysł na energetyczną przyszłość Polski ma rząd, który niedawno przedstawił koncepcje dolin wodorowych. Co prawda plany nie zakładają ich lokalizacji w Wielkopolsce, ale region ten ma swoje pomysły w tym zakresie.
16.05.2021r. 07:00

ILF Consulting Engineers Polska
Transformacja polskiej branży energetycznej jest trudnym wyzwaniem, przede wszystkim z uwagi na istotną - sięgającą obecnie 70 proc. - zależność od stałych paliw kopalnych. Sprawia ona, że hurtowa cena krajowej energii elektrycznej jest najwyższą w UE i przekracza o 50 proc. średnią europejską.
12.04.2021r. 12:48

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Zielony wodór może stać się tańszy od gazu ziemnego do 2050 r., ale malejące koszty w sektorze słonecznym będą miały kluczowe znaczenie dla rozwoju powstającej technologii.
11.03.2021r. 10:42

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn , Alan Mammoser
Żeby wodór wolny od węgla odegrał znaczącą rolę w redukcji emisji, będzie musiał być produkowany w dużych ilościach przy niskich kosztach, aby móc konkurować z węglowodorami.
Oil Price
22.01.2021r. 08:07

Niezbyt często proponuje się nowy model biznesowy dotyczący obiektów jądrowych, ale niedawny wniosek o propozycje wystosowany przez brytyjską firmę Sizewell C jest pierwszym krokiem w procesie, w którym może ona zaoferować coś więcej niż tylko "energetykę jądrową".
NEInt
01.12.2020r. 11:32

Izabela Kloc - poseł do Parlamentu Europejskiego, członek komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii
W koncepcji Zielonego Ładu do rangi kluczowego paliwa urósł ostatnio wodór. Ale jaki? "Zielony" - bezemisyjny czy "niebieski" - niskoemisyjny? Różnica jest spora ze względów technologicznych, a jeszcze większa na gruncie ideologicznym. Podejście do wodoru pogrupowało państwa członkowskie w dosyć nieoczekiwane koalicje.
21.09.2020r. 15:40

mgr inż. Dominika Siwiec - Politechnika Rzeszowska, Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa, Katedra Technologii Maszyn i Inżynierii Produkcji
Wykorzystanie wodoru uznawane jest za potencjał osiągnięcia czystej produkcji, w ramach której kluczowym aspektem jest redukcja emisji dwutlenku węgla (CO2). W tym kontekście istotnym jest praktykowanie odpowiednich technologii produkcji, magazynowania i transportowania wodoru. Jednak nadal działania te są problematyczne, pomimo inicjatyw wdrożenia technologii takich jak Power to Gas (P2G) oraz Carbon Capture and Storage (CCS).cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE