ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREWodór
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


MATERIAŁY PROBLEMOWE
29.07.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Siemens Mobility i Continental Engineering Services (CES) będą współpracować nad opracowaniem i produkcją pantografów do samochodów ciężarowych. Technologia eHighway firmy Siemens Mobility zaopatruje ciężarówki w energię elektryczną za pośrednictwem linii napowietrznej. Współpraca ma na celu zelektryfikowanie kluczowych odcinków niemieckiej sieci autostrad za pomocą napowietrznych linii jezdnych, a tym samym znaczne zmniejszenie emisji CO2 z samochodów ciężarowych.
29.07.2021r. 10:00

www.cire.pl - branża spędza dzień na CIRE
Zapotrzebowanie na energię elektryczną rośnie z roku na rok. Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest produkcja energii ze związków chemicznych z minimalnym wpływem na środowisko naturalne. Przykładem może być nadtlenek wodoru (H2O2). Naukowcy z IChF PAN zaprezentowali wyniki badań reakcji generowania nadtlenku wodoru na granicy faz niemieszających się rozpuszczalników.
28.07.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Przyspieszający proces dekarbonizacji i konieczność poszukiwania dodatkowych niskoemisyjnych źródeł energii wzmocni rynek produkcji wodoru. Jego wartość może wzrosnąć niemal trzykrotnie do 2050 roku, wynika z raportu firmy doradczej Bain&Company.
26.07.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Firma Hyundai Motor Company podpisała porozumienia z Hyundai Global Service - południowokoreańskim producentem specjalizującym się w elektrycznych układach napędowych statków oraz Korean Register. Hyundai robi tym samym krok w kierunku opracowywania i komercjalizacji systemów wodorowych ogniw paliwowych do napędzania statków.
22.07.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Sztucznie stworzona singapurska wyspa Bukom znana jest jako rafineryjne centrum świata. To dlatego statki płynące do Azji właśnie tam najczęściej tankują paliwo. Ale taki wizerunek Bukom zaczyna odchodzić do przeszłości, bo Singapur chce się zmienić. Docelowo zamierza stać się zieloną oazą w Azji.
20.07.2021r. 11:50

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Narodowy islandzki przewoźnik zawarł porozumienie z dwoma firmami, które w przyszłości pomogą Icelandair realizować loty zasilane czystą energią. Jak uważa rząd, krótkie islandzkie trasy krajowe są idealnym miejscem do wprowadzania tego typu ekologicznych rozwiązań.
19.07.2021r. 11:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zastosowanie wodoru jako paliwa alternatywnego w transporcie oraz wdrożenie technologii wodorowych w energetyce - to główne cele Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 roku. Ostateczna wersja dokumentu przygotowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska po uwzględnieniu uwag z konsultacji społecznych ma zostać przedstawiona jesienią. Jednym z pomysłów, które mają napędzić rozwój gospodarki wodorowej, jest utworzenie pięciu dolin wodorowych. Pierwsza z nich ma powstać na Podkarpaciu.
12.07.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Powstające doliny wodorowe pomogą zintegrować działania samorządów, środowisk naukowych i lokalnego biznesu.
12.07.2021r. 17:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Nawet gdyby europejskie ceny węgla wzrosły ponad trzykrotnie do około 200 euro (236 dolarów), wodór z energii odnawialnej bez dalszego wsparcia ze strony rządów nadal miałby trudności, aby stać się konkurencyjnym paliwem do paliw kopalnych.
09.07.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Centralne Laboratorium Pomiarowo-Badawcze PGNiG rozpoczęło akcję promowania wzorcowania przyrządów pomiarowych. Z usługi mogą skorzystać wszystkie firmy, które w swojej działalności posługują się urządzeniami pomiarowymi.cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE