ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREWodór
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


MATERIAŁY PROBLEMOWE

Technologia wytwarzania energii z odpadów z tworzyw sztucznych jest rozwijana na Węgrzech iw Grecji
11.05.2021r. 18:15

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Powerhouse Energy, brytyjska firma zajmująca się zrównoważonym wodorem, zgodziła się podpisać umowę z brytyjską firmą technologiczną Hydrogen Utopia International (HUI) w celu uzyskania licencji na technologię Powerhouse DMG (Distributed Modular Generation), w tym odpady z tworzyw sztucznych w energię Wodór może być przetwarzany na wszystkich etapach Grecja i Węgry.
DMG to nowatorska technologia recyklingu, która tworzy czysty gaz syntezowy, który jest używany do wytwarzania energii elektrycznej lub jako źródło wodoru. Technologia wykorzystuje stare tworzywa sztuczne, które są umieszczane w komorze w wysokiej temperaturze z utleniaczem. Komora konwersji termicznej działa pod nieobecność tlenu, dzięki czemu nie dochodzi do spalania podczas zgazowywania tworzyw sztucznych.

Tim Yeo, prezes Powerhouse Energy, mówi: "Proces jest kontrolowany w zależności od surowca w celu wytworzenia czystego gazu syntezowego, który jest na ogół wolny od zanieczyszczeń. Gaz syntezowy jest dalej oczyszczany, a następnie wykorzystywany do wytwarzania energii elektrycznej. Wodór jest oddzielany i mamy wtedy paliwo, które może być wykorzystane przez ciężarówki. Dziennie można wyprodukować dwie tony wodoru, który może zasilić 60 ciężarówek na dystans od 250 do 300 mil. To również wytwarza ciepło. "

Zastosowanie technologii DMG może zaoferować rozwiązanie w cyklu zamkniętym dla nienadających się do recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych w społecznościach na poziomie lokalnym, oczyścić oceany i przyspieszyć transformację energetyczną.

Działając na Węgrzech iw Grecji, dwóch krajach negocjujących dostęp do Funduszu Sprawiedliwej Transformacji UE, HUI ma nadzieję przyspieszyć wdrażanie technologii energii odpadowej.

Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji będzie wspierał finansowo państwa członkowskie UE na ich drodze do zerowej emisji netto i pomoże UE osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 r.

Yeo powiedział: "Cieszymy się, że możemy rozszerzyć kraje, w których HUI zamierza używać naszej technologii DMG, o Grecję i Węgry. Jest to część naszej długoterminowej wizji wprowadzenia zrównoważonej technologii wodorowej na skalę międzynarodową. Wierzymy, że przyspieszy to przejście na czystą energię na Węgrzech iw Grecji i zapewni rozwiązanie problemu odpadów tworzyw sztucznych dla obu krajów. "

W oparciu o ich populację, HUI nabędzie wyłączne umowy dla Grecji i Węgier za 304 300 USD z 10% depozytem.

Aleksandra Binkowska, CEO Hydrogen Utopia International, powiedziała: "Cieszę się, że sojusz pomiędzy Powerhouse Energy i HUI został wzmocniony poprzez nabycie praw do Grecji i Węgier. Od czasu naszej pierwszej umowy w listopadzie nasza wspólna praca przebiega tak pomyślnie, jak można sobie wyobrazić. Teraz, gdy mamy trzy obszary pod naszym dachem, wierzę, że wprowadzenie systemu DMG będzie jeszcze szybsze i bardziej agresywne, niż się spodziewaliśmy.

"Polskie Centrum Wodoru jest nadal naszym głównym celem, ale jesteśmy bardzo podekscytowani nowymi możliwościami na nowych rynkach, aby zapewnić, że ekspansja DMG będzie więcej niż satysfakcjonująca zarówno dla Powerhouse Energy, jak i dla HUI".

Rozwój jest następstwem niewiążącej umowy Head of Terms na stosowanie jej technologii w Polsce, którą Powerhouse Energy i HUI podpisały w listopadzie 2020 roku.

Źródło: humanmag.pl

CIRE poleca

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE